Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma fiziksel ya da psikolojik etkilere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yapılan araştırmalar sağlıklı erkeklerinde çeşitli sebeplerin etkileriyle erken boşalma problemiyle zaman zaman yüzleştiklerini göstermektedir. Sanılanın aksine erken boşalma problemi sadece erkeklere özgü bir durum değildir. Kadınlarda tam olarak tatmin olmadan erken boşalabilmektedirler. Ancak fizyolojik Özellikleri gereği kendilerini daha çabuk toparlayabilir ve partnerlerini mutlu edebilirler. Erkeklerde ise durum çok daha farklıdır.

Erken boşalmak hastalık ya da eksiklik olarak anılsa da aslında erkeğin kendisini cinsel ilişkiye doğru bir biçimde hazırlayamamasından kaynaklanır. Partnerini doyuma ulaştıramadan erkeğin boşalması erken boşalma olarak adlandırılır. Cinsel olarak uyum içinde olamayan çiftler “Erken Boşalma” sorunu ile yüz yüze gelirler.

Erken boşalma Tanımı

Internet’te onlarca tanımlama yapıldığını görebilirsiniz. Farklı kriterlere göre tanımlamalar yapılmıştır. Penetrasyon (Penisin vajinaya girmesi) öncesi ve sonrası boşalma olarak temel belirtiler vardır. Ancak genel kabul gören tanıma göre; penetrasyon öncesi boşalan erkekler için erken boşalma probleminden bahsedilir. Çünkü bu şekilde bir birleşme sağlanması mümkün olmamaktadır. Genellikle psikolojik sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Erkeğin kendisini eğitmesi ve kontrol altına almasıyla tedavi edilebilir. Bahsedilen durum fiziksek bir rahatsızlık olmaması ile doğru orantılıdır.

Penetrasyon sonrası ortaya çıkan erken boşalma durumu ise “Cinsel uyumsuzluk” olarak adlandırılabilir.

  • Erkek ile kadın arasındaki uyumsuzluk
  • Önceden yaşanmış olumsuz durumlar
  • Erkeğin kendisini kontrol altına alamaması
  • Fiziksel rahatsızlıklar

Gibi etkiler sonucu erken boşalma görülebilir.

 Erken Boşalma Evreleri

Az önce de bahsedildiği gibi erken boşalma çeşitli derecelere ayrılmıştır.

  • Penis henüz vajinaya girmeden boşalma gerçekleşiyorsa “ileri dereceli erken boşalma”
  • Penis vajinaya girdikten sonra 1 dakika ya da daha kısa sürelerde boşalma “orta dereceli erken boşalma”
  • Penis vajinaya girdikten sonra 1-5 dakika arasında boşalma “erken boşalma”

Olarak adlandırılır.

Çiftlere bağlı durumlar

Ancak bazı durumlar çiftlere bağlı olarak değişir. Penis vajina içinde yeteri kadar kalsa bile kadın orgazma ulaşamıyorsa kadının geç orgazmı söz konusudur. Ve yine cinsel uyumsuzluk denen durum ortaya çıkar. Kadının geç orgazmı ile erkeğin erken boşalması kontrol altına alınabilir durumlardır.

Normal şartlarda kabul edilen birleşme süresi 1-15 dakika olarak gösterilir. Ancak bu durum çitlerle doğrudan ilişkilidir.

Erken boşalma tedavisi

Çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Ancak en etkilisi erkeğin psikolojik olarak kendisini hazırlaması ve kontrol etmesidir. Erken boşalma tanımlarını ve dakikaları bir kenara bırakmak gerekmektedir. Erkek istediği zaman boşalabilir çünkü; boşalma mekanizmasında görev alan kaslar kontrol edilebilen kas gurubuna erken-bosaliyorum-ne-yapabilirimgirmektedir.

Erken Boşalmak Tercihtir

Erken boşalan erkekler aslında bilinç altında sakladıkları sebeplerden ve yeteri kadar kendilerini tanımadıklarından dolayı olaya bir hastalık ve yetersizlik gözüyle bakarlar. Boşalmanın bir tercih olduğu gerçeğini ıskalarlar. Erken boşalmak tercihtir e-kitabında erken boşalma tedavisi ve tercihin nasıl değiştirebileceği çok kolay bir dille anlatılmıştır. Yüzlerce erkeğin erken boşalma problemine son veren kitabı incelemek için ve erken boşalmak nedir? Sorusuna cevap bulmak için linki tıklayın.

Benzer Konular: