Erken Boşalmanın Çaresi Nedir?

Erken boşalmanın çaresi nedir sorusunu yanıtlamadan önce Erken Boşalma Nedir? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Erken boşalmanın çaresi, erken boşalmaya sebep olan nedenlere göre farklılıklar göstermektedir. En azından şunu söyleyebiliriz ki problemin çözümünde en büyük adımı atmış bulunuyorsunuz. “Erken boşalmanın çaresi nedir?” olarak internette arama yaptığınıza göre sorunun farkındasınız ve çözüme yönelik araştırmalar yapıyorsunuz. Atabileceğiniz en önemli adım da zaten budur. Sorunu görmek ve çarelerini araştırmak.

Uzman hekimlere muayene olmanız gerektiğini tekrar hatırlatarak,  yazıya Erken boşalmak Tercihtir kitabının içinden bir bölüme atıfta bulunarak devam etmek istiyoruz.

Doğanın erkeğe ve kadına biçtiği roller bellidir. Geçmişten günümüze erkeğin rolü şekil olarak değişse de temel olarak hep aynıdır. Erkekler ilk insanlıktan bu yana avlanmak ( Eve ekmek getirmek), korumak ( topraklarını, ailesini, varlıklarını), mevki sahibi olmak ( söz sahibi olmak, saygı görmek, güçlü olmak), hayatta kalmak ve üremek üzerine programlanmıştır. Konumuz erken boşalmak olduğu için üremek konusu üzerinde durmakta fayda var.

Erkeğin En Zayıf Anı…

Şimdi geçmişten günümüze bir ışık tutalım. Erkek, zorlu doğa koşullarında yerinde gözü olan rakiplerine karşı sürekli tetikte olmak zorundaydı. Ne kadar güçlü olursa olsun erkeklerin en zayıf anları birleşme anlarıdır. Amacı genlerini bir sonraki kuşağa aktarmak olan erkek birleşme anını mümkün olduğunca kısa tutmak zorundaydı. Böylece hayatta kalabilir ve hükümdarlığını kendi genlerinden gelecek yeni bireylerle devam ettirebilirdi. Dolayısı ile “Erken boşalmak aslında bir tercihtir…”

Günümüzde ise birleşmek üremekten çok zevk için yapılan bir aktivite halindedir. Kanıt olarak da “Korunma yöntemleri” gösterilebilir. Amaç üremek olsaydı “Korunma yöntemlerine de ihtiyaç olmayacaktı.” Şimdiki erkekler de boşalma eylemini kontrol altına alarak yatakta daha uzun süre kalmanın yollarını araştırmakta ve kendilerini bu yönde geliştirmektedirler.

erken boşalmak tercihtir

Kitaptan birebir cümleleri alıp buraya yazmak doğru olmayacaktı. Yazarın emeğine saygısızlık etmek istemedik. Ancak “Erken boşalmanın çaresi nedir?” diye araştırma yapanlara yol göstermek adına kendi cümlelerimizle özet geçmeye çalıştık. Erken boşalmak tercihtir kitabının ana fikri “Boşalma eyleminin tercihlere bağlı” olduğudur. Tabi ki fiziksel rahatsızlıklar ya da ileri derece psikolojik rahatsızlıklar söz konusu değilken. Bu yüzden öncelikli olarak bir uzmana muayene olmanızı tavsiye etmektedir. Sonraki aşamada ise kitapta yer alan egzersizler erken boşalmaya çare olabilir.

Kendini Kontrol Edebilmek…

Boşalmayı sağlayan kas grupları kontrol edilebilir kas sınıfındadır. Kasların yerleri öğrenilerek kontrol edilebilir ve boşalma anı kişi istediğinde gerçekleşebilir. Tek başına kas kontrolü yeterli midir? Hayır değildir. Kişinin psikolojik olarak da kendisini kontrol etmesi gerekir. İşte Erken boşalmak tercihtir kitabında evde kendi başınıza yapabileceğiniz egzersizlere yer verilmiştir. Uygulamalar sayesinde kendinizi kontrol altına alabilir ve boşalma süresini ayarlayabilirsiniz. Emek ve çaba sarf etmeden hiç bir şey elde edilemez. Biraz emek ve çabayla cinsel hayatınızda mutluluğu yakalamanız mümkün.

Benzer Konular: