Doğal Gecikme Yöntemleri Nelerdir ?

Doğal gecikme yöntemleri içinde en etkilisi kişinin kas ve zihin kontrolünü sağlayarak boşalmayı kontrol edebilmesidir. Erkeğin, boşalmayı kontrol edebilmesi için farklı doğal teknikler kullanılabilir. Yazı içinde detaylıca yer vereceğimiz Tantra tekniği kullanarak erken boşalmanın önüne geçmek mümkün.

en etkili doğal gecikme yöntemleri

Doğal gecikme yöntemleri nelerdir?

Doğal Gecikme Yöntemleri Hakkında Genel Bilgi

Doğal yollardan boşalmayı geciktiren yöntemler;

  • Tantra Tekniği
  • Dur – Başlat Tekniği
  • Erken Boşalmak Tercihtir Kitabı

Yukarıda sayılan doğal gecikme yöntemleri ilaç, hap, geciktirici krem ve prezervatif kullanımını önermeyen yöntemlerdir. Kullanılan harici destek malzemeleri erken boşalma sorununu sadece geçici olarak bastırmakta ve kullanılmadığı durumlarda boşalma süresi daha da kısalabilmektedir. Cinsel terapi uzmanları ya da psikologlar ilk olarak problemin sebebini araştırırlar. Erken Boşalma Sebepleri yazısında da belirtildiği gibi sebepler fiziksel ya da psikolojik olabilir. Uygulanacak tedavi de problemin kaynağına göre şekillendirilir.

Doğal Gecikme Yöntemleri Tavsiyeler

Doğal Gecikme Yöntemleri Tavsiye 1

Erkeklerin büyük çoğunluğunun cinsel hayatları yaşadıkları tecrübelerle şekillenir. Ergenlik ve sonrası dönemlerde elde edilen tecrübeler erkeğin yataktaki performansını doğrudan etkiler. Doğal gecikme yöntemlerinin kullanılabilmesi fiziksel sorun olup olmadığına bağlıdır. Fiziksel sorunlar erkeğin sadece erken boşalması ile ilgili olmayabilir, farklı rahatsızlıklarında habercisi olabilirler. Bu nedenle ilk tavsiye uzman hekime muayene olarak erken boşalmanın altında fiziksel rahatsızlık yatıp yatmadığının araştırılmasıdır.

Diğer önemli hususta ağır psikolojik rahatsızlıklardır. O neden 1. tavsiye satırlarında kendinizde ciddi sorunlar olduğunu biliyorsanız psikolog’tan destek almakta yer buluyor. Fiziksel ve ciddi psikolojik rahatsızlıklar yoksa erken boşalmanın doğal tedavisi ile ilgili tavsiyelere geçebiliriz.

Doğal Gecikme Yöntemleri Tavsiye 2

Doğal gecikme yöntemleri ikinci tavsiyesi “kafaya takma” olarak karşımıza çıkıyor. Aslında oldukça geçerli ve doğru bir tespit. Psikolojik olarak kafaya takılan durumlar büyüyen sorunlar haline geliyor. “Kendisi hakkında olumlu düşünceler kurmak” kişiyi doğrudan pozitif etkiliyor. Sorun yoksa bile varmış gibi davranmak ya da geçici olarak karşımıza çıkan sorunları büyütmek kalıcı problemlerin oluşmasına sebep olabilir. Mesela; erkeklerin yarısından fazlasının hayatları boyunca erken boşalma durumunu yaşadıklarını biliyor muydunuz? Stres, kendine güvensizlik, aşırı yorgunluk, alkol tüketimi vb. gibi durumlar geçici erken boşalma sorunlarının oluşmasına sebep olabiliyor.

Doğal Gecikme Yöntemleri Tavsiye 3

Tanta Tekniği ile ilgili olarak uzmanlar oldukça net konuşmaktadır. Temelinde nefes, zihin, kas ve meni kontrolü yatmaktadır. Erkek cinsel birleşme esnasında zihnini temizleyerek nefesini kontrol eder. Meni kontrolü için karnını içeri çekerek, penisi dışarı iter. Eşleriyle mutlu cinsel hayata sahip olmak isteyenlerin kullandığı doğal gecikme yöntemleri arasında tanrta tekniği cinsel terapi uzmanları tarafından önerilen ama tek başına yeterli bulunmayan tekniktir.

Doğal Gecikme Yöntemleri Tavsiye 4

Dur – başlat ya da diğer bilinen adıyla sık – bırak tekniği cinsel ilişki sırasında boşalma eşiğine gelindiğinde durmak ve daha sonra tekrar devam etmek olarak kullanılır. Kısa vadede işe yarayan yöntem olarak gözükebilir. Ancak sevişme sırasında erkeğin konforunu ve aldığı zevki bölen bir tekniktir. Erkeğin kendisini kontrol etmesi adına kısa vadede tavsiye edilen yöntem yine tek başına yeterli olarak gözükmemektedir.

Doğal Gecikme Yöntemleri Tavsiye 5

Erkeğin zevk düzeylerini, uyarılma seviyelerini ve boşalma mekanizmasını kontrol eden kas guruplarını tanıması cinsel performansı artırır. Boşalmayı sağlayan pelvik kaslar harekete geçtiğinde meniyi dışarıya atma görevini üstlenirler. Sık – bırak tekniği denen yöntem meni dışarıya atılmaya başladıktan sonra yapılırsa üreme organları zarar görecektir. Bu nedenle boşalma işlemi başlamadan önce kaslar kontrol edilmelidir. Sık – bırak tekniği bu nedenle önerilmez.

Doğal Gecikme Yöntemleri Tavsiye 6

Kegel egzersizi olarak bilinen teknik kadınlarda ve erkekler farklı amaçlar için kullanılmaktadır. İdrarın yapılması sırasında durup tekrar başlamak üzerine şekillenmiştir. Kadınlara “erkekler dar sever” mantığından yola çıkarak sevişme  sırasında farklı heyecanlar yaşatmak için tavsiye edilir. Erkekler de ise boşalmayı kontrol altına almak için tavsiye edilen erken boşalma tedavisi için egzersizler kategorisinde yer bulur. Ne var ki bu da diğer yöntemler gibi tek başına etkili değildir.

Doğal Gecikme Yöntemleri Tavsiye 7 

Erken boşalmayı doğal yollardan kontrol altına almanın en etkili tedavisi erkeğin boşalmayı sağlayan kas guruplarını tanıması ve zihnini kontrol etmeyi öğrenmesidir. Erken boşalmak tercihtir kitabını diğer yöntemlere göre bir adım öne çıkaran özellik “Erkeğin kendisini tanımasına” olanak sağlamasıdır. Yukarıda bahsedilen tekniklerin zevk ve uyarılma düzeylerini kontrol almaktan uzak olması başarı şansını düşürmektedir. Kitapta yer alan erken boşalmanın tedavisine yönelik egzersizler sadece fiziksel unsurları kapsamamaktadır. Aynı zamanda farlı egzersiz yöntemleriyle erkeğin kendisini tanımasını ve kontrol altına almasını sağlar.

Erken boşalmanın tercih olduğunun altını çizmektedir. Erken boşalmanın “avantaj” olduğu eski dönemlerden günümüz “zevk eksenli” sevişme aşamalarına kadar aydınlatıcı bilgiler var. 13’ten fazla aşamalı egzersiz ile erken boşalanların tercihlerini değiştirebileceklerini anlatıyor. Tabi ki tüm varsayımlarını fiziki ve psikolojik ciddi rahatsızlıklar olmadığını kabul ederek yapıyor. Erken boşalmak tercihtir kitabını indirmek ve hemen okumaya başlamak için buraya tıklayın.

doğal gecikme yöntemlerinde etkili yöntem

Erken boşalmak tercihtir kitabını satın al

Tantra tekniği ile ilgili diğer kaynaklardaki yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Doğal gecikme yöntemleri arasında en etkilisi Erken Boşalmak Tercihtir kitabı olarak karşımıza çıkıyor.

Benzer Konular: