Erken Boşalma ve Nefes Tekniği

Nefes alışverişinin erken boşalma üzerinde etkisi olduğunu biliyor muydun? Nefes tekniğini öğrenerek erken boşalmayı geciktirebilirsin.

erken-bosalma-nefes-teknigi

Erken boşalıyorum nasıl geciktirebilirim? yazısında erken boşalma problemine son vermek için neler yapman gerektiğini anlatmıştım. Orada bahsettiğim nefes tekniği egzersizleri üzerine onlarca soru geldi. Konuyu biraz daha derinlemesine inceledim.

Her seferinde aynı şey oluyor. Başlar başlamaz bir dakika içinde hatta saniyeler içinde kan basıncın artıyor, nefes alışın sıklaşıyor ve aniden sona geliyorsun. Nefesi kontrol altına alarak sevişme süresini uzatabilirsin. Aşağıda sana nefesle ilgili ipuçları veriyor olacağım. Ancak nefes tek başına yeterli değil. Erken Boşalmak Tercihtir kitabında anlatılan tüm teknikleri uygulayarak erken boşalma sorunundan kalıcı olarak kurtulabilirsin.

Sağlıklı Nefes Almak

Çoğu insan nasıl nefes aldığına dikkat etmez. Nefesi üzerinde kontrol sahibi değildir. Doğru nefes almak genel vücut sağlığının korunmasında etkili olduğu kadar tahrik düzeyini ve boşalmayı kontrol altına almakta da son derece etkilidir. Başarılı profesyonel sporcuların başarıları büyük ölçüde nefes kontrolüne bağlıdır. Meditasyon tarzı nefes egzerzileri vücut enerji akışını kontrol etmene yardımcı olacaktır. Boşalma mekanizması üzerinde büyük etkiye sahip seratonin hormon kontrolü de yine nefes egzersizleri ile sağlanabilir.

Sık ve Hızlı Nefes Almak Erken Boşalmayı Tetikler

Erken boşalıyorum diyen çoğu erkek sevişirken hızlı ve kesik kesik nefes alır. Böyle bir tempo kalbin hızlanmasına vücuda daha çok kan pompalamasına ve dolaylı olarak daha fazla hormon salgılanmasına sebep olur. Tahrik düzeyi kontrol edilemeyecek boyuta gelir ve kaçınılmaz son Erken Boşalma gerçekleşir.

Aslında sakin kalmak ve yavaş nefes almak boşalmayı yavaşlatacaktır. Sevişmeye başladığın andan itibaren hatta sevişmeyi hayal etmeye başladığın andan itibaren nefesini kontrol altına almalısın. Tahrik düzeyini ve hormon salgılanmasını kontrol altına alarak yatakta daha uzun süre kalabilirsin. Ancak dediğim gibi en başından itibaren kontrolü ele alman gerekiyor. Son saniyeye kadar bekledikten sonra yavaş nefes almanın sana faydası olmayacaktır.

Basit Nefes Egzersizi

Sana çok rahat şekilde uygulayabileceğin nefes egzersizinden bahsetmek istiyorum. Uygularken vücudundaki değişimleri de takip etmeni istiyorum. Neler hissediyorsun kendini dinleyerek karar ver. Gün içinde kendi kendine uygulayabileceğin egzersiz sayesinde kendini daha iyi tanıyacaksın. Sertleşmiş ve sertleşmemiş halde nefes egzersizini uygulayarak vücudundaki gelişmeleri takip et.

  1. 3 saniye boyunca nefes al
  2. 3 saniye nefesini tut
  3. 3 saniye süresinde nefesini ver
  4. Ve tekrar başa dön

Gözlerin açık ya da kapalı saniyeleri saydığını duyabiliyorum. Vücudundaki değişikliklere odaklan neler hissettiğini düşün. Sevişme sırasında da başlangıçta saniyeleri sayarak tahrik süreni uzatabilirsin. Nefes tekniği tek başına yeterli mi? Evet bir etkisinin olacağı kesin. Ama kalıcı olarak erken boşalma probleminden kurtulmak istiyorsan Erken Boşalmak Tercihtir kitabını okumanı tavsiye ediyorum. Nefes tekniğinin dışında çok detaylı olarak erken boşalma tedavisi anlatılan başarılı bir kitap.

erken boşalıyorum

Benzer Konular: