Eşim Erken Boşalıyor Ne Yapabilirim?

Erkekler kendi sorunları özellikle de cinsel sorunlarını kabul etmek ve çözüm aramak konusunda oldukça tutucu oluyorlar. Hal böyle olunca “Erken boşalıyorum ne yapabilirim?” araması yerine iş yine kadınlara düşüyor ve “Eşim erken boşalıyor ne yapabilirim?” cümlesi arama motorlarında tavan yapıyor.

Internet’te biraz araştırma yaptım. Yeni evlenmiş ya da uzun süredir evli olan çiftlerin, cinsel hayatlarına erken boşalma probleminin gölgesinde devam ettiklerini okudum. Aslında çok şaşırdım. Çünkü Erken boşalma, tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Yeter ki erkek kabul etsin! Ya kabul etmezse, kadınların da uygulayabileceği egzersizler mevcut. Öncelikli olan erken boşalma problemi olan erkeğin bunu fark etmesi ve tedbir almasıdır. Erken Boşalmak Tercihtir kitabında doğal yollardan erken boşalma tedavisi adımları anlatılmakta.

Eşlerin uyum içinde olması şart

Erken boşalmaya cinsel uyumsuzluk gözüyle bakılabilir. Erken boşalma sebeplerine Neden Erken Boşalıyorum yazısında değindik, dilerseniz yazıyı okuyabilirsiniz. Şu anda eşleri erken boşalan kadınların neler yapabileceğine göz atacağız. Yazının ilerleyen bölümlerinde de değineceğim, konu son derece hassas. Eşini en iyi tanıyan sensin. Nasıl bir tepki vereceğini, kabul edip etmeyeceğini tahmin etmek tamamen senin sorumluluğunda. Onu kırmadan işleri içinden çıkılmaz bir hale getirmeden çözüme ulaşmak senin elinde.

Erken boşalma problemi yoğun cinsel uyarılar, erkeğin bir an önce boşalmayı alışkanlık haline getirmesi, uzun süre erekte kalamayacağım korkusu, erkeğin orgazm sinyallerini tanımıyor olması ve fiziksel sebepler nedeniyle oluşabilir. İşin özü erkeğin kendisini tanıması ve kontrol altına almasıdır. Eşinize yardımcı olabileceğiniz basit 1-2 teknik mevcut.

Erken Boşalmayı Engellemek için Basit Yöntemler

Ne olursa olsun çiftler karşılıklı uyum içinde erken boşalma problemine son verebilirler. Cinsel hayatı sekteye uğratan ve ilişkileri bitirme noktasına getiren sorunun çözümü için basit adımlar atılabilir. Erkeğin tek başına yapabileceği egzersizleri ve boşalmasını kontrol altına almasını sağlayan yöntemleri Erken Boşalmak Tercihtir kitabından okuyabilirsiniz. Eşlerin birlikte yapacağı egzersizlerden iki tanesini ise aşağıda görebilirsiniz.

  • Dur – Başlat Tekniği
  • Sıkma Tekniği

Eşim erken boşalıyor – Dur/Başlat Tekniği

erken boşalma egzersizleri dur başlatEşlerin uyum içinde olmasını sağlayan etkili bir yöntemdir. Erkeğin aldığı zevk düzeylerini tanımasında da yardımcı olur. Penis başı son derece erojen ve hassastır. Sevişme sırasında penis başına fazla temastan kaçınılmalıdır. Erkek orgazm düzeylerini tanıdıkça boşalmaya yakın olduğu evreleri de anlamaya başlayacaktır. Sona yaklaşıp boşalma eşiğine geldiğinde vücudunda oluşan tepkileri tanımaya başlar. Boşalmaya yaklaştığı noktada çift sevişmeye ara verir, uyarılma azaldığında çift sevişmeye tekrar başlar. Tekniğin sürekli uygulanması erkeğin kendisini eğitmesine yardımcı olur.

Eşim erken boşalıyor – Sıkma Tekniği

Çiftlerin birlikte uygulayabileceği diğer bir yöntem sıkma yöntemidir. Erkek boşalmaya yakın olduğunu hissettiğinde eşi ya da kendisi penisin başını sıkarak uyarılmayı engeller. Dikkat edilmesi gereken nokta uygulanacak kuvvetin şiddeti ve zamandır.

Çok şiddetli sıkmaya gerek yoktur. Penise zarar verilebilir. Alınan zevk düzeyini azaltacak bir baskı yeterlidir.

Diğer önemli husus ise zamanlamadır. Boşalmanın durdurulmasının imkansız olduğu bir eşik noktası vardır. Bu eşik geçildikten sonra penisin başının ya da dip kısmının sıkılmasının hiçbir faydası olmayacaktır. Erkeğin pelvik tabanında ve penisinin yanında bulunan kaslar görevlerini yerine getirerek meniyi dışarıya atmak isterler. Pompalama hareketi başladığında boşalmayı durdurmak imkansızdır. Eşik geçildiğinde sıkma tekniği işe yaramaz, meninin penisten dışarı atılmasını engellemek üretraya ve kanallara zarar verecektir.

Erkek zirveye yakın olduğunu hissettiğinde boşalma işlemi başlamadan uygulanan sıkma tekniği alınan zevk düzeyini düşürecek ve sıkma hareketini hissettiğinde boşalmaktan vazgeçmeye şartlanacaktır.

Eşimin Erken Boşalmasını Engellemek İstiyorum

erken boşalmak tercihtirEşinin erken boşalma problemini durdurmak isteyen eşler erkeğin kendisini tanımasına olanak vermelidirler. Erken boşalmanın özeti “Kontrolsüz” bir şekilde boşalmaktır.

Erken boşalmak tercihtir ve bu tercih değiştirilebilir. Eşim erken boşalıyor ne yapabilirim? sorusunu sizin sormanız son derece önemli. Erkeği büyük ölçüde kadın yönetir ve problemin çözümü içinde yönlendirebilir.

Her şeyden önce onun erkeklik gururunu kırmadan sorunun giderilmesi için birlikte hareket edebilirsiniz. Üstüne çok gitmeden onu cesaretlendirebilir ve kendisini tanımasını sağlayabilirsin.

Benzer Konular: