Erken Boşalmayı Engellemenin 5 Yolu

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım? diye merak ediyorsan öncelikli olarak kullandığın tanımlamayı değiştirmeni tavsiye ederim. Ben “Erken Boşalma” yerine “Kontrolsüz Boşalma” tabirini tercih ediyorum. Çünkü olan biten aslında tam olarak bu. Sevişme sırasında uyarı düzeylerini ve kendini kontrol edemez isen kontrolsüz bir şekilde boşalırsın. Partnerin ve sen henüz tatmin olmadan boşaldığın için de erken boşalmış olursun.

Kendi kendine zamanla öğrenebileceğin teknikler sayesinde ereksiyon ve uyarılma seviyeni kontrol altında tutarak boşalmayı da kontrol altına alabilirsin. Yazının sonunda erken boşalma problemini ilaç kullanmadan ortadan kaldıran bir teknikten bahsedeceğim. Şimdi işe yaracağını düşündüğüm diğer tekniklere bakalım.

Erken Boşalmaya Son Vermek İçin 5 Teknik

  1. Nefes Tekniği: Nefes alıp vermek tüm vücut için son derece önemlidir. Sporcular, ses sanatçıları gibi profesyoneller işlerini icra ederken nefes tekniği kullanırlar. Doğru nefes alıp vermek cinsel uyarı düzeyini, kalp atışını ve ereksiyonu dengede tutmanda yardımcı olur. Sevişirken kısa kısa nefes alıp veriyorsan, nefesini tutuyorsan bundan vazgeç
  2. Dur – Başla Tekniği: Tek başına yapabileceğin bir egzersiz çeşididir. Masturbasyon yaparken boşalmaya yaklaştığını hissettiğin anda kendini uyarmayı bırak. Rahatladığında tekrar başla. Ama sakın boşalma işlemi gerçekleştiğinde penisini sıkarak meninin dışarı çıkmasını engelleme kendine zarar verebilirsin.
  3. Sıkma Tekniği: Kendi başına ya da eşinle birlikte yapabilirsin. Orgazma yaklaştığını hissettiğin an penisinin başını sıkarak uyarılma düzeyini düşürebilirsin. Egzersizi partnerinlede yapabilirsin. Sevişme sırasında boşalma anının yaklaştığını hissettiğinde eşin penisinin kafasını sıkarak uyarılma düzeyini düşürebilir. Yine bu uygulama peş peşe 8-10 kez tekrarlanmalıdır.
  4. Kegel Egzersizi: Bu egzersiz kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de işe yarar. Boşalma sisteminin can damarını oluşturan kas guruplarını kontrol etmeyi öğreten bir egzersiz çeşididir. İşerken çişini tutup bırakma esasına dayanır. Pelvik tabandaki PC kaslarını el ya da başka bir alet kullanmadan kasarak işeme durdurulur. Kasların yerini öğrenip kontrolü sağlandığında boşalma sırasında da gerekli durdurma işlemi yapılabilir.
  5. Prezervatif Kullanmak: Özel bazı prezervatifler geciktirici etkiye sahiptir. Uyarılma düzeylerini düşürerek erkeğin geç boşalmasını sağlayabilirler. Geçici bir çözümdür ve erkeğe boşalmayı kontrol etmeyi öğretmez.

Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım?

Boşalmayı kontrol altına almak gerekliliğinden bahsetmiştim. Yukarıda sayılan egzersizler geçerli yöntemler olsa da bir bütünün parçaları şeklinde kullanılmadığında ya da diğer önemli tekniklerle desteklenmediğinde sadece zaman kaybı olacaktır.

Erken Boşalmak Tercihtir isimli kitap çok etkili bir yönteme sahip. Egzersizleri belirli bir programa bağlı kalarak uygulama ve sonuç alma şansına sahipsin. Kegel, dur-başla ve sıkma tekniği gibi egzersizler tek başlarına kullanıldığında hayal kırıklığı yaratabilir. Erkeğin kendisini fiziksel ve psikolojik olarak da tanıması gerekir.

Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım? diyorsan tüm cevapları Erken Boşalmak Tercihtir kitabında bulabilirsin. 

Benzer Konular: