Neden Erken Boşalıyorum? Ne Yapabilirim?

Seks hayatında istediği kaliteyi yakalamayan erkeklerin genel sorusu “Neden Erken Boşalıyorum?”. Her erkek kadınını yatakta ve yatak dışında mutlu etmek ister. Birlikte geçirilen güzel saatlerin sonunda yatakta birlikte zirveye çıkmak ister. Erken boşalma sorunu ise çok sağlıklı ilişkilerin bile zamanla yıpranmasına sebep olabilir.

Kadınlar erkeklerini anlasalar ve hoş görülü davransalar bile içten içe bazı ilişki sorunlarını da beraberinde getirebilir. Kadın her ne kadar anlayışla yaklaşsa bile erkek bir müddet sonra kendini huzursuz hissedecek ve ilişkide sorunlar çığ gibi büyüyecektir.

Erkekler Neden Erken Boşalır?

Olayı fiziksel ve psikolojik olarak ikiye ayırmakta fayda var. Her iki durumda da doktor tavsiyesi almak en doğru çözüm olacaktır. Ne var ki biz erkeklerin böyle hassas bir konuda doktora gitmemiz ve derdimizi açıklamamız çok kolay olmamaktadır.  Hatta bırakın doktora gitmeyi genellikle partnerler suçlanarak top taca atılır. Ama bu sadece zaman geçirmeye yönelik bir hareket olacaktır. Hakem düdüğü çaldığında mağlup olmaktan kurtulamayacaksın. Suçlu ya da sorumlu aramak yerine Neden erken boşalıyorum sorusunun cevabını öğrenmek daha yararlı olacaktır.

Okumayı çok sevmesek de bu konuda okumakta fayda olduğunu düşünüyorum. Şu anda iyi bir başlangıç yaptın ve beni buraya kadar dinledin. Okumaya devam et. Çünkü; cinsel hayatını değiştirmek üzere olabilirsin. Lafı uzatmadan Hemen erken boşalma sebeplerine göz atalım.

Erken Boşalma Sebepleri Nelerdir?

Erken boşalıyorum diyen erkekler üzerinde yapılan araştırmalar farklı sonuçları ortaya çıkarmıştır. Başlıca sebepleri sayalım ve neler yapabileceğini anlatayım.

  • Sertleşme sorunu yaşayan erkekler sevişme sırasında sertliklerini uzun süre koruyamayacaklarından korkarlar. Bu endişe onları yataktan bir an evvel çıkmaya iter. Yumuşamış bir penisle sevişemeyeceklerinden ve utançlarından erken boşalmayı tercih ederler. Aslında görüldüğü gibi bu bir tercih halini alır. Boşalmayı kontrol ettiklerinin farkında olmadan kontrol ederler ve boşalırlar.
  • Kalp, tansiyon vb. hastalıklara sahip olan ya da geçmişte ağır bir rahatsızlık geçiren erkekler uzun süre sevişmekten korkarlar. Sonuç olarak bilinçaltı erken boşalmayı tetikler ve vücut harekete geçer.
  • Aşırı derecede heyecan yapmak, istek duymakta erken boşalma sebebidir. Hissedilen yoğun duygular farkında olmadan vücudun boşalma sisteminden sorumlu kasları harekete geçirir. Semen (Meni) adı verilen ve spermleri taşıyan sıvı vücuttan bir an önce atılır. Netice; Erken boşalmadır.
  • Gençlik yıllarında geliştirilen alışkanlıklar ilerleyen yaşlarda kalıcı hale gelebilir. Evinde ebeveynlerinden gizli gizli günde 3-4 kez mastürbasyon yapan genç hormonların kontrolü altındadır. Temel amaç bir an önce boşalmak ve vücudu rahatlatmaktır. Ancak yakalanma korkusu ve bir an önce rahatlama isteği kalıcı hale gelebilir.
  • Yine gençlik yıllarındaki “Kalite değil, Sayı!” alışkanlığı belki de “Neden Erken Boşalıyorum?” sorusunun cevabı olabilir. O yıllarda yapılan mastürbasyonlarda önemli olan en kısa sürede boşalmak ve gün içinde bunu 3-4 kez tekrarlamaktır. Sertleşme problemi de olmadığı için doktorların verdiği rejim yemeklerine benzer işin sonu. “Kısa ama sık sık”.
  • Çocukluk döneminde yaşanılan travmalar, cinsel soğukluk gibi sebeplerde bir an önce boşalmayı tetikler.
  • Eşler arasındaki uyumsuzluk ve sevişmenin yapılması gereken bir vazife halini alması da “bir an önce bitsin” duygusunu ve erken boşalmayı tetikler.
  • Boşalma sistemindeki kasların tanınmaması ve sevişme sırasında aşırı gerginlik.

Erken boşalıyorum ne yapabilirim?

Erken boşalma tedavisinde kullanılan yöntem boşalmayı tamamen kontrol altına almak için yapılmalıdır. Ağız yoluyla alınan haplar ya da lokal olarak kullanılan geciktirici kremler geçici çözümler sunacağından çok fazla tavsiye edilmiyor.

Boşalmada görev alan kaslar kontrol edilebilir kaslardır. Kasılmalar ve gevşemeler kontrol altına alınabilir. Artık Neden erken boşalıyorum’un sebebini öğrendiğine göre erken boşalma tedavisine adım atabilirsin.  Boşalmayı kontrol etmek için gerekli egzersizleri Erken Boşalmak Tercihtir yazımızdan öğrenebilirsin.

Benzer Konular: