Erken Boşalmaya En İyi Çözüm Nedir?

Erken boşalmak istemiyorum ne yapmalıyım?, Erken boşalmanın en iyi çözümü nedir? sorusunun cevabını merak ediyorsan yazıyı sonuna kadar okumanı tavsiye ederim. Bugüne kadar erken boşalma tedavisinin burnunun ucunda olduğunu göremediğini biliyorum. Ama bu senin suçun değil. Tabular, yanlış bilgilendirme, çözüm olmadığına inandırılmak güçlü ve geniş bir ilaç sektörünün etkileri. İnsanlar ilaçtan başka çözüm olmadığına inanırlarsa ilaç ya da geciktirici krem kullanmanın tek çözüm olacağını düşüneceklerdir. Büyük pastanın sahipleri de doğal olarak gelirlerini kaybetmek istemezler. İşte sırf bu yüzden bile bu yazıyı sonuna kadar okumalı ve gerçekleri görmelisin.

Gerek Erken Boşalıyorum ana sayfasında gerek Erken Boşalma Nedir? yazılarında mümkün olduğunca detaylı bilgiler vermeye çalıştım. Bilgi almak için o yazıları okuyabilirsin ya da doğrudan çözüme gitmek ve gerçekleri görmek için devam edebilirsin.

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma tedavisi için sorunun psikolojik mi yoksa fiziksel mi olduğunu tespit etmek gerekiyor. Yapılan araştırmalar problemin büyük oranda psikolojik olduğunu ortaya koymuştur. Şimdi kendine şu soruyu sormanın tam sırası “Eğer erken boşalmamın sebebi psikolojikse neden geciktirici krem ya da ilaçlar kullanıp sorunu göz ardı edeyim?”. Eğitim, toplum baskısı, yaş gibi etkenler erken boşalmayı tetikler ve zaman içerisinde alışkanlık haline gelmesine sebep olur.

Tekrar geri dönelim “Erken boşalmanın en büyük sebebi psikolojik sorunlardır”. Psikolojik sorunlar (-çok ciddi bunalımlar ya da travmalar-) dışında kişisel çabalarla atlatılabilen sorunlardır. Tıp literatürüne girmiş ağır psikolojik sorunlar için ilaç tedavisi kullanılmaktadır. Ancak, gençlik yıllarındaki “Ne kadar çok boşalırsan o kadar erkeksin”, “Hızlı olma içgüdüsü” vb. etkenler sonucu yerleşen alışkanlıklar “Geç boşalmayı isteyerek” atlatılabilir.

Geç Boşalmayı İstemek Yeterli mi?

Evet “Geç Boşalmayı İstiyorum” demek yeterli. Ama lütfen dikkat et. “Erken boşalmak istemiyorum” değil. Zihnini doğru odaklamalısın. Erken boşalmak istemiyorum dediğinde bile zihnini yanlış odaklıyorsun. Aynenşuna benziyor. Çok klasik olacak ama yine de en güzel örnek olduğu için bu örneği vermek istiyorum. “Pembe bir fil düşünme” dediğimde ister istemez pembe bir fil düşünüyorsun. Erken boşalmak istemiyorum dediğinde de “erken boşalmayı” düşünüyorsun. Şimdi ilk adımı at ve “Geç boşalmak istiyorum” de. Neyi istemediğini değil, neyi istediğini düşün.

Bugüne kadar kendin için koyduğun ve ulaştığın hedefleri gözden geçirmeni istiyorum. Daha önceki başarılarını gözden geçir. Temelde zihnini başarıya odaklamak olduğunu göreceksin. İnsan zihni muhteşem bir yapıya sahiptir. Kullanmayı bilmek ve öğrenmek ise zaman ister. Doğru planlanmış beyin tüm vücudu ve vücut saatini kontrol etmeyi başarabilir.

Geçmiş tecrübelerini gözden geçirdin mi? “Yapamıyorum” dediğin kaç işi yapabildin? Büyük bir olasılıkla neredeyse “koca bir sıfır”. Peki “Yapabilirim” dediğinde kaç işi yapabildin. Sayının arttığını gördün mü? Erken boşalma tedavisinde de son dönemlerde kullanılan en etkili yöntem zihin kontrol ve odaklanma yöntemidir.

Erken Boşalmayla Zihnin Ne Alakası Var?

Cevap yine vücudumuzda gizli. Boşalmak için belirli şartların yerine gelmesi gerekir. Kan basıncı, cinsel uyarılar, nefes alış-verişi, kasık bölgesinde bulunan kasların çalışması ve merkezi sinir sistemi. Vücudumuzda bazı organlar istem dışı çalışırlar. Sen istesen de istemesen de o çalışmaya devam eder. Ancak kendi isteğiyle faaliyetine devam eder. Yanlış bilgilendirme ve alışkanlıklar nedeniyle boşalmanın da kendi kendine olduğunu düşünüyorsun ama büyük bir yanılgı içindesin. Boşalmak kişinin tercihi ile oluşur. Uyarılma seviyelerini, sertliğini ve nefesini düzgün ayarlayabilirsen yatakta çok daha uzun süreler kalabilirsin.

erken-bosaliyorum-ne-yapabilirim

Erken Boşalmak Tercihtir

Erken boşalmanın tedavisinde son dönemlerde zihin kontrol yöntemleri ön plana çıkmıştır. Kişinin kendine olan güvenini pekiştirmek ve yatakta çok daha mutlu saatler geçirmesinin anahtarı olarak gösterilmektedir. Evet erken boşalmak bir TERCİHTİR. İstersen bu tercihi değiştirebilir ya da duruma göre (-Bazen hızlı boşalman gerekebilir-) erken boşalabilirsin. Tercihini nasıl değiştireceğini ve erken boşalmak istemiyorum dileğini nasıl gerçekleştireceğini Erken Boşalmak Tercihtir PDF (e-kitap) yardımıyla öğrenebilirsin.

Benzer Konular: