Erken Boşalmayı Durdurmanın Yolları

Erkekler erken boşalma problemi ile hayatlarında en az bir kere karşılaşıyorlar. Kimi durumlarda geçici anlık sorunlar olabiliyor. Ancak erken boşalmayı alışkanlık haline getirmiş erkekler, boşalma mekanizmasını kontrol edemiyorlar. Dolayısı ile eşlerini mutlu edemeden boşalıyorlar ve ilişki için ciddi bir tehlike oluşturuyor. Erken Boşalma Nedir? yazımızda konuyu derinlemesine incelemiştik. Bugün ise Erken boşalmayı durdurmak için kullanılabilecek 4 temel yöntemi. Yöntemlerin artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz. Cinsel dayanıklılığı uzatmak için değişik yollar var. Bir kısmını zaten bildiğinizi düşünüyorum. Ancak yazının içinde daha önce hiç duymadığınız ve aklınızın ucundan bile geçmeyecek erken boşalmayı durdurma yöntemlerini okuyacaksınız.

Erken Boşalmayı Durdurmak için Klasik Hızlı Yöntemler

1- Prezervatif Kullanımı: Prezervatif’in (condom) üretim amacı doğum kontrolü sağlamaktır. Ne var ki penis üzerine takılması sebebiyle cinsel uyarıların seviyesini azaltıcı bir etki gösterir. Özellikle penis başı hassastır. Yoğun cinsel uyarıya maruz kaldığında boşalma mekanizmasını kontrol edemeyen erkeklerde erken boşalma sorunu olur. Koruyucu kelimesi farklı bir boyut kazanarak erken boşalma problemi olan erkeklerin yatakta daha uzun kalmasına yardımcı olur. Dikkat edilmesi gereken noktalar ise;

 • Prezervatiflerin hijyen koşullarına uygun olmasına
 • Erken boşalma problemini engellemek için kullanılacak prezervatifin ekstra kalın olmasına
 • Özel bazı prezervatiflerin içlerinde krem vardır. Krem de sürtünmeyi azaltacağından olumlu bir etki gösterir.

Olumlu Yanı: Erken boşalma problemine geçici de olsa ani bir çözüm sunar.

Olumsuz Yanı: Birleşme esnasında kadın-erkek arasında kalın plastik bir tabakanın varlığı. Hissiyatı azaltır. Kimi kadınlar prezervatif eşliğinde sevişmekten hoşlanmaz.

2- Geciktirici Kremler ve Spreyler: Eczane ve cinsel içerikli ürün satan mağazalardan temin edilebilir. Krem ya da sprey uygulandığında uyuşturucu etkisi göstererek penis üzerindeki hissiyatı azaltır. Yeni çıkan bazı kremler deri altına nüfuz ederek boşalma mekanizmasını geciktirirken alınan zevki geleneksel kremlere göre daha üst seviyede tutar.

Olumlu Yanı: Erken boşalma problemine geçici de olsa ani bir çözüm sunar.

Olumsuz Yanı:  Krem ya da sprey hissi azalttığı için partner erkekten yeteri isteği ve arzuyu hissedemez. Rutin sıradan bir iş halini alabilir.

3- Basınç Uygulamak: Biraz anatomi bilgisi ile belirli noktalara basınç uygulayarak boşalma geciktirilebilir. Bu yöntem kullanılırken dikkatli olunmalı. Tam olarak bilmeden uygulanmamalı. Çünkü eğer boşalma fiziksel olarak başlamışsa durdurmak mümkün olmayacaktır. Üretraya zarar verilebilir.

Basınç uygulamak kendi kendine yapılabileceği gibi partner yardımıyla da yapılabilir. Erkek boşalmaya yakın olduğunu hissettiğinde kendisi ya da partneri penis başına basınç uygulayarak boşalmayı geciktirme şansına sahiptir. Yöntemi diğer adı ise durdur – başlat tekniği

4- Kendini Kontrol Altına Almak: Yazının başında da belirttiğim gibi erken boşalıyorum diyen erkekler üzerinde yapılan araştırmalar problemin büyük ölçüde psikolojik olduğunu ortaya koymuştur. Ergenlik döneminde geliştirilen yanlış alışkanlıklar, aşırı heyecan gibi sebeplerle boşalma kontrolsüz bir şekilde gerçekleşir.

Boşalmayı kontrol altına almak için de teknikler vardır. Son derece etkili teknikler sayesinde erken boşalma problemine elveda diyebilirsiniz. Erken Boşalmak Tercihtir kitabında erken boşalmanın bir tercih olduğu ve tercihini nasıl değiştirebileceğini öğrenebilirsin. Fiziksel ve zihinsel egzersizler yardımıyla yatakta istediğin kadar kalabilir ve partnerini mutlu edebilirsin.

Erken Boşalmayı Kalıcı Olarak Durdurmak İçin En Etkili Yöntem

Erken Boşalmak Tercihtir kitabını incelemek için buraya tıkla.

Erken Boşalmak Tercihtir Kitabında Neler Var?

Erken boşalmak tercihtir kitabı sayesinde erken boşalmayı durdurmanın yollarını öğrenebilirsin. Kitabın içindeki başlıklara göz atmak gerekirse;

 • Erken Boşalma Nedir? 
 • Boşalma Mekanizması Nasıl Çalışır?
 • Boşalma Kontrol Altına Alınabilir mi?
 • Kegel Egzersizi
 • Başlat – Bırak Tekniği
 • Zevk noktalarının keşfi
 • Cinsel Uyarı Düzeylerinin Kontrolü
 • Psikolojik olarak cinsel ilişkiye hazırlanmak
 • Erken Boşalma Korkusundan Kurtulmak
 • Pelvik Taban (Boşalmayı gerçekleştiren kas gurupları) kaslarına yönelik egzersizler
 • Boşalma Kontrolü için 4 ayrı kategoriye ayrılmış haftalık program
 • Acil durum eylem planı

erken boşalmak tercihtir

Benzer Konular: