Erken Boşalmaya Sebep Olan 3 Büyük Hata

Erken boşalma sebepleri daha önce anlatıldığı için burada tekrarlamak istemiyorum. Dilerseniz Erken Boşalma Sebepleri yazımıza göz atabilirsiniz. Her şeyden önce şunu tekrar vurgulamak istiyorum ki erken boşalma tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Tıbbi yöntemler olduğu gibi kişinin kendisini kontrol altına alması ile de problem giderilebilir.

NOT: Bu sitede yer alan bilgiler uzaman tavsiyelerine dayanmamaktadır. Internet üzerinden yapılan araştırmalar ve kişisel görüşleri yansıtmaktadır. Alternatif tıp, kişisel gelişim ve yoga tekniklerinin yanı sıra erken boşalma problemine son veren etkili yöntemlerden bahsedilmiştir. Geç boşalmak için ne yapabilirim? ya da Eşim erken boşalıyor ne yapabilirim? sorularının cevapları Erken Boşalmak Tercihtir e-kitabından bulunabilir. Fiziksel bir sorun olup olmadığını da ancak uzman hekim teşhis edebilir. Çünkü, psikolojik etkileri sebebiyle erken boşalmaya neden olan fiziksel hastalıklar da olabilir. Örneğin; Kalp, tansiyon ve şeker hastaları. Prostat rahatsızlığı yaşayanlar. Ereksiyon problemi olanlarda erken boşalma görülmektedir.

Yapılan En Büyük 3 Hata

Az önce de bahsettiğim gibi erken boşalma problemi basit fiziksel ve psikolojik tedavilerle giderilebilir. Tedavi edebilmek için en sık yapılan 3 hataya göz atmakta fayda var.

 1. Kas ve Uyarı Düzeyi Kontrolünün Sağlanmaması
 2. Erken Boşalmayı Tetikleyen Seks Pozisyonları
 3. Beyin ve Zihin Kontrolü

Kas ve Uyarı Düzeyi Kontrolünün Sağlanamaması

İyi bir tenisçi ya da futbolcu saatlerini antrenman yaparak harcamasa sizce ne olur? Tabi ki iyi bir sporcu olamaz. Yeteri kadar kondisyonu yoksa, kas kontrolünü sağlayamıyorsa istediği vuruşları yapamaz. Ya da karşı taraftan gelen atağı kesmek için doğru pozisyon alamaz. Kimse doğuştan iyi sporcu olamıyor. Olimpiyat madalyası kazanıp başarıdan başarıya koşmak için saatlerini harcıyorlar. İyi de bunun erken boşalma ile ne alakası var?

Boşalma, erkek pelvik tabanında bulunan kas gurupları yardımıyla gerçekleşir. Sistemin bir kısmı kontrol dışında çalışırken diğer ve önemli kısmı ise kontrollü kas guruplarının yönetiminde gerçekleşir. Aslında erkekler boşalmak istedikleri zaman boşalabilirler. Hangi kas gurubunun nasıl çalıştığını öğrenen erkekler boşalmayı istedikleri zaman gerçekleştiriyorlar. Onlar için Erken Boşalma ya da Geç Boşalma söz konusu değil. Sadece boşalma söz konusu.

Sevişirken ya da hazırlık aşamasında aşırı heyecan, çok fazla istek ve arzu, yanlış nefes alıp vermek kaslarda gerginliğe sebep olacak ve dolayısı ile kontrolsüz bir boşalma yaşanacak. İşin özü erken boşalma denen olgu kontrolsüz boşalmanın ta kendisidir.

Kas ve uyarı düzeylerini kontrol etmek boşalmayı geciktirici etki yapacaktır. Erken boşalmaya neden olan hataların birinci sırasında kontrolsüz kasılmalar ve uyarı düzeylerinin dengelenmemesi gelmektedir. Üzerinde ilk durmanız gereken konu kontrolü ele almaktır. Sabır ve çalışma gerektirir. İlk aşama üzerine çalıştıktan sonra diğerleri daha basit olacaktır.

Erken Boşalmayı Tetikleyen Seks Pozisyonları

Misyoner pozisyonu olarak bilinen pozisyon erken boşalmayı tetikleyen pozisyonlardan biridir. Misyoner pozisyonunda vücudunuzun tüm ağırlığı kollarınızın ve bacaklarınızın üzerine binmektedir. Kaslara binen yük tüm vücuttaki ve dolayısı ile pelvik taban bölgesindeki kasların da kasılmasına sebep olur. Sonuç; Kontrolsüz boşalma yani erken boşalma olabilir.

Bunun yerine kadının üstte,  penis başının uyarılma düzeyinin en az olduğu pozisyonlar seçilebilir. Kasların gevşek bırakılması sağlanır. Aynı zamanda uyarılmaların en yüksek olduğu penis başı da geri planda bırakılmış olur.

Beyin ve Zihin Kontrolü

Birinci hataya benzer bir hatadır. Kontrolün tamamen kaybedilmesine ve erken boşalmaya neden olur. “Erken boşalma” evreleri penetrasyona göre belirleniyor.

Penetrasyon: Penisin vajinaya girmesi

 • Penetrasyon öncesi: İleri derecede erken boşalma
 • Penetrasyon 0 – 1 dakika: Orta derece erken boşalma
 • Penetrasyon 1-3 dakika: Erken boşalma

Sevişeceğini düşünen erkek aşırı derecede heyecanlanabilir. Çok seyrek sevişen bir erkek, o anın gelmesini beklemeden zihninde sevişmeye başlar. Daha önce yaşadığı erken boşalma tecrübeleri onu gerer ve kaslar aşırı derecede gergin olur. Stres, gerginlik, hayal gücünün fazla kullanılması, fazla istek kontrolsüz boşalmaya sebep olabilir.

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma tedavisinde ilk yapılması gereken şey uzman bir hekime kontrol olmaktır. Fiziksel ya da psikolojik sebepleri göre tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. 25-40 yaş arası erkeklerin hemen hemen hepsinin hayatlarının belirli bir döneminde “Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim?” diyerek çözüm aradığı bilinmektedir. Erkek kendini kontrol ederek seks hayatını üst düzeyde konfora ve performansa ulaştırabilir. Erken Boşalmak Tercihtir e-kitabında konu detaylı bir şekilde anlatılmıştır. 

Erken Boşalmak Tercihtir Kitabında Neler Var?

erken boşalmak tercihtirBaşlıklara göz atmak kitabın içeriği hakkında siz bilgi sahibi yapacaktır.

 • Erken Boşalma Nedir?
 • Erken Boşalma Sebepleri Nelerdir?
 • Boşalma Mekanizması Nasıl Çalışır?
 • Boşalma Nasıl Kontrol Altına Alınır?
 • Erken Boşalma Egzersizleri (Klasik yöntemlerin dışında yeni yöntemler)
 • Acil Durum Eylem Planı (Kitapta yer alan egzersizler uygulandığında uzun vadede çözüm sunmaktadır. Ancak daha kısa vadeli çözümler için de yardımcı kaynak hazırlanmış.)
 • Erken Boşalmanın Avantaj olduğu durumlar

Erken boşalmayı tetikleyen 3 büyük hatadan bahsettik. Yazının başındaki sayfayı ziyaret ederek diğer erken boşalma sebeplerini öğrenebilir ve çözüm üretebilirsiniz.

Benzer Konular: