Erken Boşalma Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Erken boşalmanın nedenleri ve belirtileri hakkındaki bilgileri okumadan önce, erken boşalmanın ne olduğunu anlamak gerekiyor. Süre ve sayı ile ilgili bilgiler zaman zaman yetersiz ve anlamsız kalmaktadır.

Erken Boşalma Nedir?: Erken boşalma erkeklerin hemen hemen hepsinin hayatı boyunca karşılaştığı cinsel işlev bozukluğudur. Çoğu erkek boşalmayı ve orgazmı yönetmeyi öğrenip sorundan kurtulurken, bir kısım erkek sorunu çözmek yerine sorunla yaşamayı kabul eder. Kaba tabiri ile en ufak uyarılma sonucu erkeğin zirveye ulaşması ve boşalması olarak tanımlanabilir. Erken boşalma problemi yaşayan erkeklerin cinsel hayatları hem kendileri hem de partnerleri açısından tatminkar olmaktan uzaktır. Erken boşalmanın diğer adı da “kontrolsüz boşalmaktır”. Detaylı bilgiyi Erken Boşalma Nedir? yazısından takip edebilirsin.

Erken Boşalmanın Nedenleri

Erken boşalmanın nedenleri temelde iki ana gurupta toplanır.

  • Fiziksel erken boşalma nedenleri
  • Psikolojik erken boşalma nedenleri

penis-buyutme-teknikleriErken boşalma nedenleri – Fiziksel sebepler; Fiziksel sebepleri de işlev bozuklukları ve psikolojik etkileri tetikleyici sebepler olarak ikiye ayırabiliriz. Kimi fiziksel rahatsızlıklar doğrudan doğruya boşalma mekanizması ile ilgili değildir. Ancak psikolojik etkileri tetikleyerek erken boşalmaya sebep olabilir. Örneğin kalp rahatsızlığı olanlar, kalp krizi korkusu nedeniyle bir an önce boşalmak isterler. Yine aynı şekilde küçük penis erken boşalmaya sebep olabilir. Penis boyunun küçük olduğunu düşünen erkek, partnerini mutlu edemeyeceğinden çekinerek bir an önce boşalmak ister. Penis büyütme ile özgüven kazanan erkeklerde erken boşalma probleminin azaldığı ve zamanla kaybolduğu görülmüştür. Penis büyütme yolları, küçük penis ve erken boşalma sorunlarının tedavisi için daha önce yazdığım yazıyı linke tıklayarak okuyabilirsin.

Diğer fiziksel sebeplerde cinsel işlev bozukluklarına yol açabilir. Ereksiyon problemleri, uzun süre erekte halde kalamamak gibi sebepler erken boşalmaya sebep olabilir. Fiziksel erken boşalma nedenleri uzman hekimler eşliğinde tedavi edilebilir.

Erken boşalma nedenleri – Psikolojik sebepler; Erken boşalma sorununun en yaygın sebebi psikolojik sebeplerdir. Ve pek çok erkek kendindeki psikolojik sorunların farkında bile değildir. Başarısız her girişim sonucu travma daha da büyür ve erken boşalma alışkanlığı travma haline gelir. Ergenlik ve gençlik döneminde kazanılan yanlış alışkanlıklar, stres, gerginlik ve korku gibi etkenler erken boşalmaya sebep olur. Detayları Erken Boşalma Sebepleri yazısından takip edebilirsin.

Erken Boşalma Belirtileri Nelerdir?

İlişkiye girmeden önce ya da girer girmez boşalma gerçekleşiyorsa erken boşalma sorununun varlığı araştırılabilir. Daha öncede belirttiğim gibi kontrolsüz bir boşalma şeklidir. Erkek ya da partneri tatmin olmadan orgazma ulaşmaktır. Erkeğin kendini kontrol altında tutması gerekir. Uyarı seviyelerine dikkat edip kendine hakim olmalıdır. Ancak en ufak bir uyarılma olmadan hatta temas bile olmadan boşalma durumlarında şiddetli erken boşalmadan söz edilebilir.

Erken Boşalma Nasıl Teşhis Edilir?

“Erken boşalma” teşhisi sorunun psikolojik mi yoksa fiziksel mi olduğunun tespiti gerekir. Uzman hekim konu ile ilgili tetkikleri yapacak ve bazı testler isteyecektir. Az önce bahsettiğim gibi alakasız gibi gözüken gizli sebeplerde “erken boşalma nedenleri” arasında yer alır. Geniş fiziki testlerden sonra psikolojik tetkikler başlar. Cinsel hayat ve geçmiş araştırılır. Partnerin ya da eşinle katılacağın seanslar düzenlenerek serken boşalma tedavisi uygulanır.

Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalmayı durdurmanın 6 yolu ve erken boşalma doğal tedavisi yazılarımda geniş bilgi vermiştim o yüzden burada kısaca üstünden geçeceğim.  Erken yaşlarda görülen sorun zamanla erkeğin kontrol altına alması ile gerileyerek kendiliğinden yok olabilir. İlerleyen yaşlarda ise farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir.

Erken boşalma psikolojik temellere dayanıyorsa, erkeğin kendini eğitmesi gerekir. Hem fiziki hem de psikolojik olarak kendisini hazırlayan erkekler yatakta başarılı olurlar. Sigara ve alkol tüketimini terk etmek, sevişme öncesi hazırlanmak, erken boşalma egzersizlerini uygulamak, nefes egzersizleri yapmak ilk ve etkili adımlar olarak gösterilebilir. İlaç kullanımı da erken boşalma tedavisinde kullanılan yöntemler arasındadır. Boşalmayı geciktiren pozisyonları öğrenmek avantaj sağlayacaktır.

Erken Boşalmak Tercihtir Kitabı

Erken boşalmak tercihtir kitabı doğal yollar kullanılarak yapılan en etkili tedavi metodlarının bir araya toplandığı e-kitaptır. Kendi kendine uygulayabileceğin egzersizler sayesinde, derdini kimseye anlatmak zorunda kalmadan sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayata kavuşabilirsin. Kitapta;

  • Erken boşalma nedir?
  • Erkek nasıl boşalır?
  • Boşalma nasıl kontrol altına alınır?
  • Erken boşalma nedenleri ve geciktirme yöntemleri
  • Erken boşalmayı engelleyen egzersizler

ve çok daha fazlasını bulabilirsin. Bugün kendin için iyi bir şey yap. Erken boşalmanın nedenleri ve belirtileri üzerine yaptığın araştırmayı tedaviyi bularak sonlandır. Erken boşalmak tercihtir kitabını indir ve erken boşalma sorunuyla vedalaş.

erken-bosaliyorum-ne-yapabilirim

Benzer Konular: